Olen Tartu Ülikooli emeriitprofessor, töötasin Tartu Ülikoolis laborijuhataja ja latoloogiaprofessorina. Meditsiinikandidaat (1968) ja keemiadoktor (1989). Leiutasin plast-molekulimudelid – Ministrite Nõukogu preemia 1987 a ja Maailma Kultuurinõukogu audiplom 1989 a. Olen loonud uudse keemiliste elementide perioodsüsteemi ja elurijaotuse (Elupuu), koostanud patoloogiaõpikuid ja raamatu TÜ asutamisürikust.

Esitasin ettepanekud ERM-i ehitamiseks Raadile (2003) ja Kullaga tuuleveski renoveerimiseks (2012), asutasin SA Karl Ernst von Baeri Fondi (2009) ja rajasin Piibele Ajatee. Olen võidelnud Tartu-kaudse Rail Balticu ja kahetasandilise haldussüsteemi eest ning Tamme Gümnaasiumi „tükeldamise“ vastu. Asutasin Teadlaste Liidu elektronlisti ja Rahvaalgatuslisti.

Vabaerakonna liige (2014). Kutsun üles narko-ennetuse tõhustamisele. Minu soovitusel ehitati jalgratturite jaoks treppidele rattarennid. Teen ettepanekuid Tartu saamiseks kultuuripealinnaks: rajada Teadusmonument, Juubeli-õhusild ja -kohvik. Soovitan luua 12-aastased Tamme ja Nooruse valikklassi-koolid.

raik.mikelsaar@ut.ee