Olen kogu elu elanud Tartus, lõpetanud Nõo keskkooli ja õppinud ülikoolis füüsikat. Minu abikaasa Anna on orelikunstnik ja meie peres on neli last. Töötan HUMAL Elektroonikas, kus oleme loonud kaasaegse templite valmistamise tehnoloogia ning müünud selle litsentse Jaapanisse, Ameerikasse ja mujale.

Olen puutunud kokku ka päris võimatuna näivate projektidega. Tartlased mäletavad, et 1990-ndate algul oli Tartu Pauluse kirikusaalis ERM-i ladu ning külgtiivas Spordimuuseum. Pärast mitmeaastast visa võitlust kultuuriministeeriumiga õnnestus kirik lõpuks 1995. aastal kogudusele tagasi saada. Terve kiriku remont tundus siis veel võimatu unistusena. Nüüd 20 aastat hiljem on paljude entusiastlike inimeste ühistööna Pauluse kirik taastatud ja sellesse on ehitatud üks Eesti parim uus orel.

2014. aastal liitusin kodanikuliikumisega Avalikult Rail Balticust eesmärgiga, et RB ühendaks, mitte ei lahutaks Eestit. Olen teinud rehkendusi, avastanud olulisi vigu RB kavandamise protsessis ning kirjutanud artikleid. Kuigi paljude silmis on see lootusetu võitlus, olen jätkuvalt optimistlik, et terve mõistus võidab ja Tartu saab maailmale lähemale – ega muutu tähtusetuks provintsilinnaks.

Minu lubadus valijale:

Võidelda Tartu volikogus selle eest, et 30.08.2012 kehtestatud planeeringus Eesti 2030+ lubatud 85-minutiline Tartu-Tallinn rongiühendus saaks tegelikkuseks ning avaliku teenuse hanke kaudu loodaks rongi- või lennuühendus Riiaga.

Soovime muuta otsustamise ka linnas läbipaistvaks, et ära hoida praegust ja tulevasi rail balticuid!

Priit Humala seisukohti

Postimees 21.9.2017:
“Nelja rajaga tee ei kõrva iial kiirrongi puudumist”
Postimees 10.3.2016:
“Priit Humal: teeme Eesti raudtee abil üheks linnaks”
Medium Facebook: Avalikult Rail Balticust