Minu neli last ja kaheksa lapselast on Tartus ja ümbruses – olen vastu linna võlakoormuse tõusule.

Lapselapsed on lasteaiaealised – toetan lasteaedade arengut (koostöö koolidega, teiste lasteaedadega, kogukonnaga, keelekümblus, töötasud, renoveerimine jm) ja seda, et linn toetaks peresid, kes oma lapsi kodus kasvatavad.

Eelistan kõndimist teistele liikumisviisidele – jalakäijad on liikluses prioriteet number üks ja neile järgevad jalgratturid, rulluisutajad jt, raha ei raisata transiit- ja sõiduautoliiklusele ning parkimisele.

Toitun tasakaalustatult ja järgin tervet eluviisi – Tartu linnas ei pakuta linna kulul ebatervislikku toitu, ehitatakse tühermaadele, mitte parkidesse jms.
Olen jurist – ei hääleta juriidiliselt ebakorrektsete eelnõude poolt, aitan kaasa korrektsete eelnõude õigeaegsele esitamisele.

Olin kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse üks kolmest koostajast, Tartu linnavolikogu esimese koosseisu aseesimees ja viimase koosseisu liige – tagastame võimu linnavalitsuselt linnavolikogule ja linnaelanikele ning taastame sisulised arutelud volikogu komisjonides.
Olen teaduste kandidaat sotsioloogias – inimesed on erinevad ning seda erinevust saab kasutada üksteise rikastamiseks ja koostööks.

Olen 63 aastat vana – kaasan inimesi, kes tunnetavad, et neid ei vajata enam.

Jyri.Ginter@gmail.com