Olen elanud Tartus sünnist saati 1974.aastast ning samuti käinud siin lasteaias, põhikoolis, keskkoolis ning ka ülikoolis.

Olen abielus ning meie peres kasvab 4 väikest särasilmset last vanuses 8, 6, 4, 2 aastat. Lastega tegelemine on viinud mind hästi kurssi nii lasteaedadega, koolidega kui ka linnas pakutavate treeningvõimaluste, erinevate huviringide ning nende maksumustega. Selleks, et kõik lapsed saaksid osa võtta neid huvitavatest trennidest, sõltumata perekonna rahalistest võimalustest on minu arvates vaja lapsevanemaid toetada igakuise ühe trenni maksumuse 50% dotatsiooniga.

Hea meelega näen võimalusel lasteaia kohatasu langust mitte tõusu, mis on planeeritud olema 70.50 € aastast 2018. Näen Tartu senisel arengul palju plusse, aga ka päris palju miinuseid, mida saaks hõlpsasti plussideks muuta.

Tartu heaks tuleb tegutseda pidevalt, mitte ei pea hakkama rääkima tehtud tegudest 6 kuud enne valimisi. Linna valitsemine ja arendamine on suure hulga inimeste viljaka koostöö tulemus, kuid mõttetu priiskamine peab lõppema ning selles valdkonnas on teha vägagi palju!

Annan endale aru, et paljud minule südamelähedased ideed vähendavad linna tulusid, seega tuleb proovida leida eelarves tasakaal ning vajadusel leida mõistlik kompromiss. Pidevalt miinuses elamine ei ole jätkusuutlik, kuid Eesti suuruselt teine linn peab olema võimeline pakkuma tasuta tervislikku toitu alates lasteaiast kuni gümnaasiumi lõpuni, kaasa arvatud kutseõppeasutustes.
Terved lapsed on meie kõigi tulevik ning kõik positiivsed muutused on Tartu Heaks!

Eesti Vabaerakonna liige / alvar.tipp@eesti.ee

Tartu Heaks

  • Nendel suvekuudel, kui laps ei käi päevagi lasteaias (1-3 kuud) ei peaks lapsevanem tasuma ka kohatasu.
  • Tasulise parkimise piirkonna alas elav perekond saab vajadusel 2 tasuta parkimisluba nende eraomandis olevatele autodele nende elukoha juures.
  • Hangime linna ohtlikele ristmikele kaamerad, mis fikseerivad kiiruseületusi, punase tulega sõitmisi ning teisi rikkumisi. Selle teemaga saab eeskuju ja kogemusi Tallinnast, ei pea leiutama jalgratast.
  • Hangime ka mobiilsed kaamerad, mida saab rotatsiooni korras paigaldada kriitilise tähendusega kohtadesse (koolide, lasteaedade, ohtlike väiksemate ristmike juurde).
  • Koostöös ekspertidega anname puhta veega Anne kanali Tartlastele tagasi.
  • Hooldame linna parke selliselt, et nad vääriksid pargi nime ega ehita sinna kergekäeliselt uusi hooneid.
    Leiame parema lahenduse kesklinna ummistavatele suurtele liinibussidele.
  • Tagame, et Tartus peatuvale rongile jõuab alati õigel ajal liinibussiga ning samuti ka sealt ära sama bussiga.